Hallituksen kokous 5.2.2020

Aika: 5.2.2020 klo 14-16

Paikka: Innopoli 2, FiSMAn toimisto, Tekniikantie 14, Espoo

Etäkokous: https://www.gotomeet.me/fisma-fi/fisma-hallituksen-kokous

SQUARE – ohjelmiston laatumalli – kurssi

SQUARE – ohjelmiston laatumalli – kurssi kuuluu FiSMAn tarjoamaan.
Kurssikuvaus: linkki
Koulutus voidaan toteuttaa avoimena kurssina tai firmakohtaisena toteutuksena.
Tiedustelut: Mitro Kivinen, mitro.kivinen@fisma.fi, +358405892724, Risto Nevalainen, risto.nevalainen@fisma.fi, +358500507750 tai Markku Tukiainen, markku.tukiainen@uef.fi, +358405789580

https://iso25000.com

 

Ohjelmiston testaus ja ISO/IEC 29119 standardi -kurssi

Ohjelmiston testaus ja ISO/IEC 29119 standardi -kurssi kuuluu FiSMAn tarjoamaan.
Kurssikuvaus: linkki
Koulutus voidaan toteuttaa avoimena kurssina tai firmakohtaisena toteutuksena.
Tiedustelut: Mitro Kivinen, mitro.kivinen@fisma.fi, +358405892724, Risto Nevalainen, risto.nevalainen@fisma.fi, +358500507750 tai Jussi Kasurinen, jussi.kasurinen@lut.fi, +358400213864

https://softwaretestingstandard.org/

Hyvä järjestelmäkuvaus kurssi

HJK – Hyvä järjestelmäkuvaus kurssi kuuluu FiSMAn tarjoamaan.
Kurssikuvaus: linkki
Koulutus voidaan toteuttaa avoimena kurssina tai firmakohtaisena toteutuksena.
Tiedustelut: Mitro Kivinen, mitro.kivinen@fisma.fi, +358405892724 tai Pekka Forselius, pekka.forselius@fisma.fi, +358505160416

Pienten yksiköiden prosessit kurssi

Pienten yksiköiden prosessit, Lifecycle Profiles for Very Small Entities (VSEs) kurssi kuuluu FiSMAn tarjoamaan.
Kurssikuvaus: linkki
Koulutus voidaan toteuttaa avoimena kurssina tai firmakohtaisena toteutuksena.
Tiedustelut: Mitro Kivinen, mitro.kivinen@fisma.fi, +358405892724 tai Timo Varkoi, timo.varkoi@fisma.fi, +358405506800

Haku: http://Lifecycle Profiles for Very Small Entities (VSEs)

Scope Manager Forum 1_2020, 11.3.2020

Aika: Keskiviikko 11.3.2020 klo 13 – 16

Paikka: Innopoli 2, kokoustila Ollila, Tekniikantie 14, Espoo

Ilmoittautuminen: linkki

Ohjelma:
– Päivitetään yähän lähempänä kokousta

Tervetuloa!

SFS SR314 standardisointiryhmän kokous 4.3.2020

Aika: Keskiviikko 4.3.2020 klo 10:00 – 12:00

Paikka: SFS, Malminkatu 34, Helsinki

Ilmoittautuminen: SFS